Jordánsko - Na pohárik do Cave baru

Skalné mesto Petra v Jordánsku patrí k siedmim novodobým divom sveta. Komplex budov vytesaných do skaly navštívia ročne tisícky turistov. Na prehliadke Petry zistíte, že mesto pôvodne vzniklo ako pohrebisko a založil ho kočovný národ Nabatejcov medzi 3. storočím pred naším letopočtom a 1. storočím po Kristovi. Prehliadka komplexu trvá celý deň a večer už sotva stojíte na nohách. V túto chvíľu prichádza pozvanie do baru Cave bar v blízkosti informačnej kancelárie Petra. V jaskyni niekoľko metrov pod zemou panuje príjemný chlad a skvelá atmosféra. Až začnete pátrať po pôvode priestoru, zistíte, že sedíte v nabatejskej hrobke starej viac ako 2000 rokov. Práve preto dostal Cave bar prezývku "najstarší bar na svete".

V ručne vytesaných miestnostiach nechýba barový pult, salóniky pre dvoch a rozľahlá sieň pre skupinu priateľov. Každý zákazník dostane korenený čaj na privítanie a potom vyberá z bohatého menu nealkoholických nápojov, kávy, vodných fajok a drobností na zahryznutie. Väčším jedákom sa servírujú hamburgery, šaláty alebo cestoviny. Prepitné je zahrnuté v cene jedál, ale ak si objednáte vodnú fajku, môžete podstrčiť pár drobných bokom tomu, kto sa stará o ideálny pomer tabaku a uhlíkov. V Cave bare pravidelne hrá živá hudba arabského alebo medzinárodného pôvodu. Decentné osvetlenie vykresľuje hrubo otesané steny a z vonkajšej terasy sa otvára rozprávkový výhľad na nočnú Petru. Ak v noci nechcete cestovať na hotel, ubytujte sa v susednom Petra Guest House Hotel.

Publikované: 24.01.2019

Poistenie FAKTOR 100 ku zájazdu ZADARMO!

Vyberte si svoju dovolenku na Invia.sk a ku každému zájazdu dostanete exkluzívne poistenie FAKTOR 100, ktoré Vám zabezpečí 100% odlet na dovolenku.

Novinky súťaže akcie